Waluta
PolskiEnglish
PaperCats.pl

Logowanie | Rejestracja

Twój koszyk jest pusty

Promocje !


Konserwacja odzieży

Pranie gorsetów:
Generalnie nie zaleca się prania gorsetów. Pojedyncze zabrudzenia najlepiej usunąć  wilgotną szmatką z niewielką ilością delikatnego detergentu. Jeśli gorset wymaga całościowego czyszczenia można go wyprać ręcznie w letniej wodzie z dodatkiem, delikatnego detergentu. Należy jednak zachować środki ostrożności- nie przetrzymywać gorsetu zbyt długo w wodzie i nie trzeć mocno materiału.
W szczególnych przypadkach zaleca się pranie chemiczne.

Pranie bluz i koszulek/bluzek:
Bluzy oraz koszulki najlepiej jest prać w pralce lub ręcznie w temperaturze do 40 stopni.
Aby utrzymać czerń materiałów dodaj do prania płynu do czarnych tkanin podtrzymującego kolor.

Prasowanie koronek i tiuli:
Aby wyprostować zagniecenia danego produktu najlepiej jest dokładnie go zwilżyć, rozwiesić i zaczekać aż wyschnie. Jeśli mimo to tkanina nie jest idealnie gładka, można potraktować ją lekkim żelazkiem.
Uwaga! Zbyt wysoka temperatura topi syntetyki tego typu. Przed prasowanie upewnij się, że żelazko nie jest zbyt gorące.


Gorsety dla początkujących

Odpowiednio dobrany gorset (10-20% mniejszy od obwodu talii) może wydawać się z początku za mały. Aby go założyć należy całkowicie poluzować wiązanie, tak aby przerwa z tyłu była jak największa na całej długości gorsetu. Jeśli zakładasz gorset po raz pierwszy, nie staraj się od razu związać go do końca. Na początku zwiąż go tak, aby nie sprawiał ci uczucia dyskomfortu, po paru minutach przyzwyczaisz się do ściśnięcia i spokojnie będziesz mogła ująć sobie kolejne kilka centymetrów.
Nie musisz sznurować gorsetu do samego końca na całej długości, sprawdź czy nie zostawić większej przerwy w biuście czy biodrach, a całkowicie ściągnąć gorset tylko w talii. Aby zdjąć gorset koniecznie rozluźnij wiązanie z tyłu, aby  umożliwić swobodne rozpięcie busku.

Busk - zapięcie znajdujące się z przodu gorsetu, składające się z 2 metalowych listw oraz haczyków z jednej i bolców z drugiej strony.

Fiszbiny spiralne - wykonane z cienkiego stalowego drutu, splecionego spiralnie. Charkteryzują się bardzo dużą elastycznością oraz odpornością na trwałe odkształcenia. Nie rdzewieją po kontakcie z wodą.

Fiszbiny płaskie - to stalowe listwy. Fiszbiny zwykle znajdują się z tyłu gorsetu utrzymując prosty kształt wiązania w gorsecie.

Wiązanie - sznur przeciągnięty przez metalowe oczka znajdujący się z tyłu gorsetu. Miejsce do ściągania wiązanie (2 pętle) zawsze muszą się znajdować na wysokości talii.

Underbusk - wykonany z tkaniny, panel kryjący znajdujący się pod buskiem, zasłania przerwę między dwoma elemantami zapięcia.

Panel kryjący (modesty panel) - wykonany z tkaniny, znajduje się pod wiązaniem z tyłu gorsetu, pozwala zakryć ciało w przypadku gdy nie chcemy gorsetu wiązać do samego końca. Chroni skórę w czasie wiązania gorsetu.




Informacja
Copyright © 2008-2024 PaperCats. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.
Oprogramowanie KQS.store | Tworzenie stron internetowych : xeo-Design